Apie Lietuvos mokyklų žaidynes

 

Lietuvos mokyklų žaidynės – tai didžiausias sporto renginys Lietuvoje. Kiekvienais metais žaidynėse dalyvauja daugiau negu 200 tūkst. mokinių iš 59 Lietuvos savivaldybių. Į žaidynių programą įtraukta net 25 sporto šakos, taip kiekvienas mokinys skatinamas atrasti sau pačią tinkamiausią. Prie žaidynių prisijungia daugiau negu 1000 Lietuvos mokyklų, per sportą sudarydamos sąlygas mokiniams ugdyti save, susirasti naujų draugų, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų ir kartu su bendraamžiais pasinerti į sporto teikiamus džiaugsmus.

Kiekvienoje iš 25 sporto šakų, patekusių į žaidynių programą, varžosi mokiniai iš bent 15 savivaldybių. Žaidynės vyksta nuo spalio iki birželio. Visų sporto šakų varžybos vykdomos penkiais etapais – mokyklų, savivaldybių, zoniniu, tarpzoniniu ir finaliniu. Pirmajame etape visi mokiniai atskirose sporto šakoje varžosi savo mokyklose. Geriausiai pasirodę mokiniai patenka į savivaldybių etapą, kuriame varžosi su kitų mokyklų atstovais dėl teisės dalyvauti zoninėse varžybose. Zoninių varžybų etape dalyviai ir komandos teritoriniu principu yra suskirstomi į pogrupius, po 1-2 geriausias šio etapo komandas ar dalyvius iš kiekvieno pogrupio patenka į tarpzonines varžybas.

Tarpzoninėse varžybose atrenkamos geriausios Lietuvos mokyklų komandos, kurios gauna teisę dalyvauti finalinėse varžybose. Finalinių varžybų metu bus varžomasi dėl aukščiausių festivalio apdovanojimų. Didžiausios šalyje žiemos sporto šventės – „LTeam“ olimpinio žiemos festivalio – metu įvyks finalinis žaidynių žiemos sporto šakų etapas. Į jo programą įtrauktos šešios žiemos ir vasaros sporto šakos. Mokinius palaikys ir LTeam olimpinio žiemos festivalio dalyviai, kurie renginio metu ir patys turės progą išbandyti dešimtis žiemos sporto šakų ir atrasti žiemos sporto žavesį. Vasaros sporto šakų finalai vyksta Olimpinės dienos metu. 

Organizatoriai siekia užtikrinti, kad mokiniai rungtųsi geriausiose Lietuvos sporto bazėse. Lietuvos mokyklų žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.

2017 - 2018 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių NUOSTATAI

Mūsų rėmėjai: