Badmintone stipriausi - klaipėdiečiai ir vilnietės

2019-03-18

Lietuvos mokyklų žaidynių badmintono varžybose pirmąsias vietas nuskynė Vilniaus bei Klaipėdos atstovai.

Lietuvos badmintono federacijos organizuotose finalinėse varžybose dalyvavo 89 sportininkai – 44 vaikinai ir 45 merginos. Tauragės Bastilijos sporto komplekse jie rungtyniavo keturiose grupėse – atskirai vyrų ir moterų vienetų bei dvejetų varžybose minuso sistema.

Klaipėdietis Laurynas Borusas vienetų varžybose kelyje iki finalo užtikrintai įveikė keturis varžovus, o finale turėjo daugiau vargo: prieš kelmiškį Ardą Valantiejų laimėjo per keturis setus (11:8, 11:13 , 11:6, 11:7).

Moterų vienetuose vilnietė Vitalija Movšovič taip pat nesunkiai pranoko kelias varžoves, bet finale sutiko savęs vertą varžovę Moniką Sukackaitę. Pergalę lėmė tik penktasis setas (12:10 11:7, 9:11, 10:12, 11:7).

Vyrų dvejetuose Klaipėdai atstovavęs L. Boruso ir Roko Krasausko duetas tris varžovus nugalėjo įtikinamai, o finale po atkaklios kovos Mamertą Noreiką ir Tomą Petrošių palaužė tik per sėkmingesnį ketvirtą setą (11:8, 7:11, 11:9, 11:3).

Moterų dvejetuose Vilniaus atstovės V. Movšovič su Diana Bumbulyte startavo nuo ketvirtfinalio ir jame pralaimėjo pirmąjį setą 9:11, bet vėliau sužaidė užtikrintai (11:2 11:4 11:3). Dar sunkesnis buvo pusfinalis, kur nugalėta tik po pusvalandžio kovos (9:11, 12:10, 5:11, 11:6, 11:5), o finale prieš Dominyką Rimkutę ir Vykintę Trakšelytę pavyko laimėti greitai (11:3, 11:6, 12:10).

Susumavus visus pasirodymus bendroje įskaitoje daugiausiai taškų teko Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos vaikinams ir Vilniaus V. Kačialovo gimnazijos merginoms.

Tarp vaikinų nugalėtojų titulą gynusi Kelmės J. Graičiūno gimnazija tapo prizininkais trečius metus iš eilės, o antra likusi Vydmantų gimnazija pakartojo praėjusių metų pasiekimą. V. Kačialovo gimnazijos merginos prieš dvejus metus buvo likusios antroje vietoje.