Bėgikė Eglė Balčiūnaitė – apie konkurenciją, knygas ir ekstremalią svajonę

2020-12-11

 

LTeam olimpinės komanos narė, bėgikė Eglė Balčiūnaitė nenustoja juoktis net treniruočių metu. Tai – jos išskirtinis bruožas. „Esu nepataisoma optimistė. Tikrai labai daug juokiuosi“, – pasakoja sportininkė, kurios kasdienybė iš tiesų visai neprimena pokšto.

Treniruočių dieną praleidusi su LRT TELEVIZIJOS laidos „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ vedėju Vidu Bareikiu, sportininkė atskleis ir sporto pasaulio užkulisius. „Mano pirmosios olimpinės žaidynės buvo, kai man buvo devyniolika metų. Tuo metu dar nesuvokiau, ką reiškia būti olimpiete. Tai – atskiras pasaulis“, – pasakos ji.

„Visi olimpiečiai, visi profesionalai ten esame dėl bendro tikslo. Konkurenciją jaučiame tik varžybų metu, o po jų – toliau vieni kitus palaikome ir draugiškai bendraujame. Apskritai olimpinėse žaidynėse labai stiprus bendruomeniškumo jausmas.

Viso pasaulio dėmesys būna nukreiptas į mus. Ir tai yra didžiulė motyvacija. Lengvoji atletika ir bėgimas – kova su savo galimybėmis. Tai nuolatinis jų pasitikrinimas“, – neslėps olimpietė.

„Labai dažnai susiduriu su nuomone, kad jeigu esi bėgikė, tai tikriausiai visą laiką tik bėgioji. Mano rungtis yra 800 m. Ir čia mes darome absoliučiai viską: sprintas, ištvermė, jėga. Bėgimas nėra tiesiog bėgimas, mes turime dirbti ties savo techniniais įgūdžiais.  Atrodo, kam čia tas šokinėjimas treniruotėse. Bet tai yra labai svarbu, nes mes turime priversti savo kojas kuo greičiau atsispirti nuo pagrindo“, – sporto visapusiškumą atskleis E. Balčiūnaitė.

„Eglė sportininkė profesionalė mažai kuo skiriasi nuo Eglės eilinį sekmadienio rytą. Esu tokia pat kovinė. Kaimynai skundžiasi, kad bėgioju po namus“, – juoksis lengvaatletė, Vidui atskleisdama ir savo kasdienybę.

„Daugiausiai pinigų išleidžiu knygoms. Mėgstu psichologinę literatūrą, knygas apie vadovavimą, lyderystę. Didelė mano svajonė – pamėginti šokti su parašiutu“, – pasakos ji. Sportininkė laidos „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ žiūrovams taip atskleis, kad negali atsispirti arbūzams, bet nemėgsta grybų, pomidorų ir troškintų daržovių.

Kaip ir kiekvieną savaitę, laidos „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ V. Bareikis keliaus į vieną Lietuvos mokyklą, susipažinti su aktyviai laisvalaikį leidžiančiais moksleiviais.

„LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ – sekmadieniais 12.00 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje rodoma laida, skirta sportuojančiam ir aktyviam jaunimui. Kiekvieną sekmadienį laidos vedėjas V. Bareikis keliauja vis į kitą Lietuvos mokyklą, kur susitinka ir sportuoja su Lietuvos mokyklų žaidynėms besiruošiančiais moksleiviais, taip pat praleidžia treniruočių dieną su LTeam sportininku. Rubrikoje „Urban360“ vaikai kviečiami susipažinti ekstremaliu sportu.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu.