Pamiršau slaptažodį

Sportas - raktas į gerą išsilavinimą

2018-11-23Buenos Airių jaunimo olimpinėse žaidynėse Lietuvos vėliavą nešęs aukštaūgis rutulio stūmikas Dominykas Čepys turi futbolo vartininko įgūdžių ir moka groti birbyne, o sportą laiku raktu įgyti gerą išsilavinimą. Apie save D. Čepys trumpai papasakojo laidai „Lietuvos mokyklų žaidynės.“

Futbolą Dominykas lankė nuo pirmos klasės – penkerius metus stovėjo vartuose. Vėliau treneris Andrius Bajoras Palangoje pasiūlė stumdyti rutulį, o vėliau į Klaipėdą pasikvietė Valerijus Murašovas.

Jaunimo amžiaus grupėje vyrai stumia 5 kg rutulį, vėliau ateis laikas 6 kg rutuliu, o suaugusiųjų tarpe – daugiau nei 7 kg.

17 metų vaikinas sako, kad džiaugsmą suteikia tiesiog padarius gerą stūmimą. „Gerai jautiesi, to ir tereikia manau“, - lakoniškai kalba D. Čepys.

Jaunasis sportininkas turi ir kitų talentų – jis moka groti lietuvišku instrumentu birbyne.

Sportą jis derina su mokslais Palangoje. „Sekasi neblogai, pirmūnas nesu, bet netoli to. Suderinti mokslą ir sportą galima ir privaloma tikrų tikriausiai. Nėra taip sunku jei turi gerą galvą. Užtenka gerai klausytis. Sportas man kaip raktas siekti gero išsilavinimo“, - sako D. Čepys.

Prieš išvažiuojant į Buenos Aires Palangos senojoje gimnazijoje D. Čepiui surengtas išlydėjimas. „Net ašarą išspaudė“, - pamena vaikinas.

Argentinoje per varžybų atidarymą jam teko nešti Lietuvos vėliavą. „Buvo labai neįprastas jausmas, dar neteko niekada to daryti. Kai atstovauji savo šalį jausmas labai geras. Negaliu net žodžiais apsakyti“, - teigia D. Čepys.

Žaidynėse jis nustūmė rutulį 17,97 cm bei 17,34 cm ir užėmė 11-ąją vietą. Savo rezultatu vaikinas liko patenkintas: „Rezultatas neblogas, kaip tokiose varžybose. Su treneriu šnekėjome, kad jei nustumsiu 18 viršaus, ar šalia tai tikslas įvykdytas.“

Visas pokalbis su D. Čepiu: