G. Martirosian: „Man sportas lygu sveikata“

2019-09-23

Žinomą televizijos ir radijo laidų vedėją Gabrielę Martirosian sportas supa iš visų pusių. Jos sesuo dirba su krepšinio rinktine, artima bičiulė – kiokušin karatė čempionė, o ji pati sportuoja bent keturis kartus per savaitę. 28-erių moteris nepraleidžia įdomiausių sporto įvykių, o praėjusią savaitę su pasiektais sportiniais laimėjimais sveikino savo buvusios mokyklos komandą.

 Praėjusią savaitę prezidentūroje Lietuvos Respublikos Prezidentas Ginatas Nausėda, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė sveikino Lietuvos mokyklų žaidynių praėjusio sezono nugalėtojus ir paskelbė naujojo sezono pradžią.

 Tarp apdovanotųjų buvo ir Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija, kurią pries dešimtmetį baigė G. Martirosian. 

 „Prieš renginį pamačius, kad mano mokykla yra tarp apdovanojamųjų ir išgirdus, kokius laimėjimus kasmet pelno, kilo didžiulis pasididžiavimo jausmas, – sakė renginį vedusi ir nugalėtojus skelbusi moteris, – kaskart praeinant pro Akademijos miestelį man labai smagu matyti naują modernų stadioną, kuris kvieste kviečia vaikus sportuoti, judėti, būti lauke.“

 Pati Gabrielė mokykloje daugiausiai sportuodavo choreografijos salėje, kur šoko įvairiausių stilių šokius. „Tame pačiame Akademijos stadione, per rugsėjo 1-osios šventę teko kepurinę šokti“, – juokėsi moteris.

 Tuo tarpu jos dvejais metais jaunesnė sesuo Greta Martirosian mokykloje pradėtą ugdyti meilę krepšiniui pavertė pagrindiniu savo  užsiimėmu. Nors dabar žaidžia tik laisvalaikiu, kineziterapeutės specialybę įgijusi moteris dirba ir su vyrų, ir su moterų krepšinio komandomis, o šiemet tapo ir Lietuvos merginų (iki 18metų) rinktinės vadove.

 „Kai aš eidavau šokti, ji žaisdavo krepšinį, dalyvaudavo 3 prieš 3 turnyruose ir taip ir liko sporte. Labai didžiuojuosi ja ir jos pasiekimais“, – sakė Gabrielė.

 Žinomai moteriai nesvetimas ir kiokušin karatė sportas. Susidomėjimą kovos menais išugdė artima jos bičiulė, daugkartinė Europos kiokušin karatė čempionė Rita Pivoriūnaitė.

 „Man ne kartą teko stebėti turnyrus, kuriuose dalyvaudavo Rita. Įspūdžiai matant kovojančią draugę iki šios dienos yra išlikę. Tai mane paskatino pradėti domėtis, sekti naujienas. Žinote, mes tikrai turime kuo didžiuotis.

 Toks tas mano santykis su įvairiomis sporto šakomis, dažniausiai į jas žvelgiu per asmeninį arba artimų žmonių santykį“, – pasakojo G.Martirosian.

 Sportas – svarbi moters rutinos dalis. Sporto salėje ji stengiasi apsilankyti bent keturis kartus per savaitę ir tai daro ne dėl geros išvaizdos.

 „Man sportas pirmiausia yra sveikata. Noriu gebėti ryte žvaliai atsikelti iš lovos, be vargo užlipti į ketvirtą aukštą, turėti ilgą ir pilnavertį gyvenimą. Manau, tam pasiekti sportas yra priemonė numeris vienas.

 Todėl labai džiaugiuosi, kad jauniems žmonėms, moksleiviams yra sudarytos tokios puikios sąlygos sportuoti ir tobulėti. Mokyklų žaidynėse jie gali ne tik lavinti fizines savybes ir siekti rezultatų, bet ir išmokti priimti ir sėkmę, ir nesėkmę, dirbti komandoje, ugdyti asmenybę“, – kalbėjo G.Martirosian.

 Registracija į Lietuvos mokyklų žaidynes vyksta iki spalio 6 dienos. Pirmosios Lietuvos mokyklų žaidynių penkioliktojo sezono varžybos įvyks jau lapkričio pradžioje.

 Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.