Kalnų slidinėjime - beveik 300 dalyvių

2019-02-02

Beveik 300 moksleivių Druskininkuose vasario 1-ąją varžėsi Lietuvos mokyklų žaidynių kalnų slidinėjimo slidžių ir snieglenčių varžybose.

Varžybos Druskininkų „Snow arena“ lauko trasoje tapo savotiška įžanga prieš startuojantį „Lteam žiemos olimpiniam festivalį“. Savo jėgas leidžiantis nuo kalno slalomo rungtyje išbandė įvairaus amžiaus bendrojo ugdymo ir pradinių klasių (gimę 2008 m. bei jaunesni) moksleiviai iš 26 mokyklų.

Gausiausia konkurencija buvo bendrojo ugdymo vaikinų varžybose slidėmis. Komandinę pergalę pasiekė Šilalės Simono Gaudiešiaus gimnazija, kuri vos dviem taškais aplenkė šeimininkus – Druskininkų „Ryto“ gimnaziją. Visgi druskininkiečiai pasirodė geriausiai asmeninėje įskaitoje, kur užėmė pirmąsias penkias vietas. Greičiausias buvo Motiejus Žukas, kuris sugebėjo finišuoti greičiau nei per 20 sekundžių.

Tarp merginų, kaip ir praėjusiais metais, geriausiai pasirodė Lietuvos sporto mokslų universiteto gimnazijos slidininkės, o Druskininkų „Ryto“ gimnazija liko antra. Asmeninėje įskaitoje greičiausia buvo druskininkietė Deivina Vailionytė, kurios rezultatas tarp visų dalyvių (ir vaikinų) buvo penktas.

Pradinukų varžybose abi komandines pergales užtikrinta persvara iškovojo sostinės mokykla – Vilniaus „Genio“ progimnazija. Mergaičių įskaitoje antroje vietoje liko nugalėtojų titulą gynusi Druskininkų „Atgimimo“ mokykla, kurios atstovė Milena Juodeškaitė parodė geriausią individualų rezultatą, tarp berniukų – Mažeikių „Pavasario“ pagrindinė mokykla. Berniukų gretose geriausiai pasirodė vilnietis Juozas Bernardas Sveikata.

Snieglenčių varžybose nugalėjo pernai jaunesniųjų grupėje laimėję Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos vaikinai ir Panevėžio 5-osios gimnazijos merginos. Greičiausi buvo druskininkietis Lukas Putys-Gallagheris ir Barbora Bimbaitė iš Biržų.