Kaltinėnų ir Šakių komandinės pergalės

2019-06-16

Paskutinėse 2018-2019 sezono Lietuvos mokyklų žaidynių varžybose - lengvosios atletikos atskirų rungčių jaunesniųjų grupėje - nugalėjo Kaltinėnų ir Šakių mokyklos.

Lengvosios atletikos komandinėms atskirų rungčių (2004 m. ir jaunesnių) varžyboms registravosi 155 vaikinų ir 159 merginų komandos. Finalinėse varžybose Šiauliuose dalyvavo 27 merginų ir 26 vaikinų komandos, jos varžėsi trijų distancijų bėgimo, šuolio į tolį, aukštį, rutulio stūmimo rungtyse.

Daugiausiai taškų (97) tarp merginų surinko Kaltinėnų A.Stulginskio gimnazija, kuri prieš savaitę laimėjo kaimo vietovių mokyklų varžybose. Šį kartą komandai sėkmę nulėmė šuolio į tolį rungtis, kur geriausiai pasirodė Aistė Mižutavičiūtė ir rutulio stūmimas – ten Ernesta Lasauskaitė užėmė pirmą, o Emilija Ašmonaitė trečią vietą.

Kovoje dėl kitų vietų tarp merginų aukštesnes vietas lėmė vos keli taškai. Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijai antrą poziciją padėjo iškovoti geri bėgikių pasirodymai – Vanesa Tomkevičiūtė atbėgo antra 400 m, Justina Burbaitė – trečia 1000 m.

Trečioje vietoje likusiai Gargždų Minijos progimnazijai maksimalų taškų skaičių pelnė sprinterė Kornelija Staponaitė ir šuolininkė į aukštį Deira Gruzdytė.

Vaikinų gretose vos dviem taškais pirmąją vietą iškovojo Šakių „Varpo“ mokyklos atstovai. Žygimantas Juška laimėjo šuolius į tolį, Paulius Mozūraitis liko antras rutulio stūmime.

Priekulės moksleiviai taip pat dviem taškais aplenkė trečioje vietoje likusią Švėkšnos komandą, kuri neseniai tarp kaimo mokyklų tapo nugalėtoja. Šuolio į aukštį rungtyje švėkšniškis Vilius Liorencas buvo pirmas, priekuliškis Edvinas Navickas antras. Priekulės atstovai Airidas Savickas (400 metrų rungtyje) ir Gabijus Zebinas (šuolio į tolį) savo rungtyse iškovojo trečias vietas.