Mokymuose - ir išskirtiniai interviu

2020-02-10

Savaitgalį Druskininkuose jau šeštus metus iš eilės vyko programos „Olimpinė karta“ mokymai, sutraukę dešimtis moksleivių ir bendrojo ugdymo įstaigų pedagogų iš visos Lietuvos.

„Olimpinės kartos“ programos tikslas – olimpinių idėjų ir vertybių skleidimas bei sporto, kaip ugdymo priemonės skatinimas Lietuvoje.

Tris dienas trukusių mokymų metu moksleiviai įgijo sporto renginių organizavimo ir viešinimo įgūdžių, kuriuos turėjo galimybę išbandyti praktiškai.

„Sportas yra kur kas daugiau, nei varžybos ir rezultatai. Tai priemonė, padedanti ugdyti kūrybišką, socialiai atsakingą, pilietišką ir žinoma, sveiką asmenybę. Gera čia matyti tiek daug moksleivių ir pedagogų, kurie entuziastingai gilinasi į olimpizmą ir tampa olimpinių vertybių ambasadoriais savo mokyklos bendruomenėje. Kasmet mokymai sulaukia vis didesnio susidomėjimo, šiemet norinčiųjų dalyvauti buvo dvigubai daugiau, nei galėjome priimti.

Kai kurie iš šių jaunų žmonių jau ne pirmus metus dalyvauja olimpinio švietimo projektuose, todėl džiaugiamės matydami, kaip įgytos žinios ir įgūdžiai padeda jiems tobulėti ir užsibrėžti vis drąsesnius tikslus“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto olimpinio švietimo direktorė Vita Balsytė.

Komunikacijos mokymų dalyvius fotografai Vytautas Dranginis ir Kipras Štreimikis mokė telefonu padaryti kokybiškas nuotraukas bei vaizdo įrašus, žurnalistė Lina Motužytė dalinosi patirtimi imant interviu. Gautas žinias moksleiviai turėjo galimybę praktiškai išbandyti LTeam žiemos festivalyje ir savaitgalį Druskininkuose vykusiose Lietuvos mokyklų žaidynių finalinėse varžybose.

Jaunieji komunikacijos specialistai įamžino festivalio bei žaidynių akimirkas, o taip pat susipažino su laidos „Lietuvos mokyklų žaidynės“ kūrybine grupe bei jų darbu. Mokymuose dalyvavusi Prienų „Žiburio“ gimnazijos moksleivė Gerda Minajevaitė turėjo galimybę paimti interviu iš LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentės Dainos Gudzinevičiūtės.

„Lektorių profesionalumas ir patarimai paliko didelį įspūdį ir stipriai praplėtė žinias. Labiausiai man įsiminė visos dienos darbas su laidos „Lietuvos mokyklų žaidynės“ komanda. Mokykloje turime žinių kanalą, todėl esu pratusi stovėti prieš kamerą, tačiau tai, kas vyko Druskininkuose, buvo visai kas kita.

Pirmą kartą teko imti interviu iš tokių žmonių, kaip olimpietė Airinė Palšytė, ministras A. Monkevičius, LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė. Kalbindama stengiausi prisiminti ir pasinaudoti visais patarimais, kuriuos buvau gavusi mokymų metu. Labai jaudinausi, todėl net negaliu pasakyti, apie ką kalbėjome. Pamenu, kad pokalbio metu pradėjo lyti, bet pašnekovai buvo labai draugiški.

Diena buvo labai intensyvi, teko paimti ne vieną interviu, pavargau, bet jaučiausi labai laiminga, nes man pavyko išeiti iš patogios komforto zonos ir įgyti neįkainojamos patirties“, – sakė gimnazistė.

Pasibaigus mokymams jaunieji komunikacijos specialistai ne tik prisidės prie jų mokyklose vyksiančių sporto renginių viešinimo, bet ir taps Lietuvos mokyklų žaidynių reporteriais savo mieste.

Sporto renginių organizavimo mokymuose dalyvavę moksleiviai susipažino su projektų vadyba, mokėsi išsikelti tikslą, planuoti įgyvendinimo priemones bei valdyti rizikas. Mokymų dalyviai taip pat gilinosi į projekto paraiškos ruošimą.

Šie įgūdžiai moksleiviams padės savarankiškai parengti paraišką sporto renginio organizavimo savo mokykloje finansavimui gauti.

Druskininkuose taip pat vyko Olimpinių vertybių ugdymo programos mokymai bendrojo ugdymo pedagogams, kurių metu specialistai gilinosi į olimpinių vertybių ir bendruomeniškumo naudą ugdymo įstaigoje.

Programą „Olimpinė karta“ vykdo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Projektu siekiama skatinti jaunimą sportuoti ir mokytis per sportą, formuoti atsakingą ir kūrybišką asmenybę, skleisti olimpizmo idealus, gerinti Lietuvos vaikų sveikatą ir stiprinti sporto svarbą visuomenėje.