Vidas Bareikis tapo jaunimo sporto laidos vedėju: sportas keičia žmogaus charakterį

2020-10-19

Kiekvieną sekmadienį 12 val. LRT TELEVIZIJOS žiūrovus stebina naujoji laida „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“. „Aktyvus gyvenimas visų pirma atsispindi ne sporto pasiekimuose, o žmogaus charakteryje ir gyvenime“, - sako laidos vedėjas Vidas Bareikis.

Kiekvieną sekmadienį vienas mylimiausių Lietuvos vaikų atlikėjų keliaus į skirtingas mokyklas ir ten įsilies į aktyviai laisvalaikį leidžiančio ir Lietuvos mokyklų žaidynėms besiruošiančio jaunimo treniruotes, taip pat – praleis treniruočių dieną su Lietuvos olimpiečiais. Dar viena didžiulė naujiena – laidos rubrika „Urban360°“, kurios metu profesionalūs riedlenčių, BMX ir kitų jaunimo pamėgtų sporto šakų sportininkai dalinsis patarimais, kaip sukurti įspūdingus triukus.

„Nuo pirmųjų filmavimų dar kartą sau patvirtinau, kad sportuojantys vaikai – motyvuoti, aktyvūs ir turi tikrą kovotojo geną, kuris labai vertingas ir gyvenime už sporto aikštelės. Tai, ką žmogus pasiima iš sunkaus darbo treniruotėse, atsispindi jo charakteryje, užsibrėžiamuose tiksluose. Vaikai, su kuriais susipažinau, dažniausiai aktyvūs būna ne tik sporte, bet ir gyvenime: lanko daugybę būrelių, didžiuojasi pasiekimais moksle. Tie žmonės – įkvėpimas ir pavyzdys mums visiems“, - susižavėjimo neslepia V. Bareikis.

Lietuvos mokyklų žaidynės – didžiausias moksleiviams skirtas sporto projektas šalyje. Kiekvienais metais projekte dalyvauja beveik 200 tūkst. moksleivių iš visos Lietuvos.  V. Bareikis aplankys varžyboms besiruošiančius vaikus, su jais sportuos bei kalbėsis.

„Sporte nėra subjektyvių dalykų. Jei užsibrėžei nubėgti tam tikrą atstumą per norimą laiką – nubėgsi arba ne. Negali nei pasiteisinti, nei kaltinti aplinkybių. Kartais neįveikę gyvenimiškų „sekundžių“ pradedame sau nuolaidžiauti ir teisintis, o sportininkai žino, kad tikslas priartėja tik daug ir sunkiai dirbant“, - sako atlikėjas.

Laidos vedėjas ne tik keliaus per Lietuvą ir susipažins su aktyviai laisvalaikį leidžiančiais vaikais, bet ir praleis treniruočių dieną su Lietuvos olimpiečiais.

„Profesionalūs sportininkai gražiąja to žodžio prasme – antžmogiai. Nors gali atrodyti paprasčiausi žmonės, bet atėjus kritinei situacijai, sportininkas bus pirmas, kuris puls padėti, į kurį galima atsiremti. Pažvelgę į olimpiečių kasdienybę, galėsime pasimokyti, kiek jėgų ir darbo reikia įdėti tam, kad pasiektume trokštamą rezultatą, kaip tas tikslo siekimas augina mus kaip žmones“, - teigia jis.

„Matau didelę prasmę dirbdamas su jaunimu, bendraudamas, rodydamas jiems pavyzdį. Šį kartą pavyzdį rodysime per pačius vaikus: judančius, aktyvius ir daug siekiančius. Tuo pačiu man – labai smagu, iš kiekvieno susitikimo išsinešu daugybę įspūdžių. Pasportavęs su olimpiete užsimanau į savo treniruotes įtraukti ir bėgimą su kliūtimis, pažaidęs kvadratą su klaipėdiškiais, vėliau apie šitą patirtį pasakoju savo draugams. Mano gyvenimo kredo: „seek, seek, never stop asking“ (liet. Ieškok, ieškok, niekada nesustok klausęs), juo ir vadovaujuosi kai kuriame šią laidą. O svarbiausia, ko galės pasimokyti visi žiūrintys „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ – kad sportiniai rezultatai nėrasvarbiausi. Svarbiausia – kaip sportas keičia tave kaip žmogų“, - teigė laidos vedėjas Vidas Bareikis.

„LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ – kiekvieną sekmadienį 12 val. per LRT TELEVIZIJĄ. Laida rengiama bendradarbiaujant su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu.