Pamiršau slaptažodį

10-metis stebina ant vandenlentės

2018-11-30Dešimtmetis Marijus Lipnevič savo sugebėjimais ant vandenlentės lenkia ir suaugusius. Pasiekti tai jam padeda gimnastika bei kitos sporto šakos.

Penktokas šiemet skynė prizines vietas įvairiose vandelenčių (wake) varžybose. Pavyzdžiui, rugpjūtį vandenlenčių entuziastų turnyre Vilniuje tarp 50 dalyvių M. Lipnevičius užėmė trečiąją vietą, o Lietuvos vandenlenčių čempionate jaunimo (iki 19 metų) grupėje iš 15 dalyvių liko antras.

Sporto šaka vaikinas pats susidomėjo prieš porą metų su šeima apsilainkęs vandenlenčių parke. „Vieną vasaros dieną tėtis leido eiti paplaukioti ant ežero ir paprašiau pawake’inti“, - prisimena Marijus.

Pasak, jo vandenlenčių sporte smagu tai, kad nukritęs paplaukioti, o atlikti triukai suteikia nuostabių pojūčių. „Padaręs raley (triuką skriejant ore kojomis atgal), tu tiesiog išmeti save į orą ir atrodai tarsi esi supermenas. Kokius triukus padarau? S-bendas, raley, raganiukas, half-cab’as, tantrumas, 540 laipsnių“, - pavadinimus vardija dešimtmetis.

Vasarą jis dabar dažnai praleidžia prie ežero, o šaltesniu metų laiku taip pat bando pasitreniruoti: „Vasarą kiekvieną dieną žiūriu įvairių sportininkų video, ir raginu tėtį kuo greičiau važiuoti. Namuose turiu treniruočių įtaisą, ant kurio gali treniruotes ir vandenlente, ir riedlente.“

Sparčiai tobulėti ant vandenlentės vaikinui padeda ir kitos sporto šakos. Nuo septynerių vaikinas lanko ir gimnastiką. Po pamokų jis važiuoja į treniruotes ir ten praleidžia po dvi su puse arba tris valandos. „Manau, kad gimnastika visų sportų pagrindas, nes ten viską treniruoja - ir kojas, ir rankas“, - teigia M. Lipnevičius.

Praėjusiais metais jis lankė ir plaukimą, taip pat nuo mažumės eina slidinėti slidėmis ir snieglente. Vaikinui patinka ir važinėjimas riedlente, mokykloje žaisti kvadratą. „Sportas man duoda jėgą ir lavina gebėjimą valdyti visą kūną. Taip pat stiprina imunitetą, mažiau sergu“, - sako Marijus.

Dešimtmetis viliasi, kad vandelentės ateityje taptų olimpine sporto šaka. „Tada turėčiau ką veikti“, - rimtai kalba vaikinas.

Pokalbį su M. Lipnevič žiūrėkite šeštadienį 11 val. per TV6 laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“.