Išrinkime aktyviausius fizinio ugdymo pedagogus

2019-12-04

Artėjant metų pabaigai pačių įvairiausių profesijų atstovų laukia oficialūs įvertinimai. Aktyviausius, inovatyviausius ir labiausiai nusipelniusius fizinio ugdymo pedagogus kasmet išaiškina „Geriausių Lietuvos fizinio ugdymo mokytojų apdovanojimai“.

Projektą inicijuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacija ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

Šia iniciatyva siekiama apdovanoti ir garsinti pedagogus, kurių yra reikšmingas indėlis ne tik Lietuvos mokyklų žaidynėse ir Lietuvos mažųjų žaidynėse, tačiau ir aktyvumas organizuojant renginius, inovatyvių metodų taikymas ugdant jaunąją kartą, darbas su ugdymo įstaigų bendruomenėmis ir kita.

Geriausių Lietuvos fizinio ugdymo mokytojų rinkimuose bus apdovanoti 10 pedagogų. Antrus metus iš eilės bus įvertinti ne tik mokyklose, bet ir ikimokyklinėse įstaigose dirbantys ugdytojai.

„Mokytojai ir ugdytojai atlieka neįtikėtiną darbą. Jie ne tik ugdo fizinius vaikų ir jaunimo įgūdžius, bet ir teigiamą požiūrį į fizinį aktyvumą, sportą, bendravimo, bendradarbiavimo, komandinio darbo ir kitus visam gyvenimui svarbius kompetencijas, ugdo vertybes. Mokytojas yra pavyzdys, draugas, palaikytojas, kartais mama ar tėtis. Jie nudirba milžinišką darbą, todėl turime juos palaikyti, pasakoti jų istorijas“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Konkurso pagrindiniai kriterijai – mokytojų praktinė veikla bei indėlis į vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą, kūno kultūros ir sporto plėtrą 2017-2019 mokslo metais. Pasak rinkimų organizatorių, vertinant mokytojų indėlį reikšminga ne vien pergalės Lietuvos mokyklų žaidynėse, tačiau ir aktyvumas organizuojant renginius, inovatyvių metodų taikymas ugdant jaunąją kartą, darbas su ugdymo įstaigų bendruomenėmis bei kita.

Kandidatų paraiškas galima pateikti pagal žemiau pateiktą anketą ir nuostatus. Vertinimo komisijos atrinks kandidatus viešam balsavimui, kuris vyks internete, viename iš didžiųjų Lietuvos portalų, nuo sausio 5 iki 20 d. Projekto laureatus lems komisijos ir viešo balsavimo balai.

Panašus konkursas šiemet bus rengiamas jau dešimtą kartą.

Projekto nuostatai

Anketa kandidatams