Lengvaatletė A. Palšytė tapo „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ laidos vedėja

2021-01-27

Jau šeštadienį 8.30 val. LRT TELEVIZIJOS žiūrovai „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ vedėjos amplua išvys lengvaatletę Airinę Palšytę. Lietuvos olimpinės komandos “LTem” narei iššūkio imtis leido pasaulį sustabdęs karantinas. „Džiaugiuosi, kad toks pasiūlymas atsirado tada, kai sporto pasaulyje daug nežinios, varžybos nevyksta, o dėl karantino ribojimų, turime gerokai daugiau laiko asmeniniams reikalams ir papildomoms veikloms“, – teigia naujoji laidos vedėja.

Šuolininkė į aukštį teigė, kad nors pasiūlymas jai buvo netikėtas, ilgai svarstyti neteko. „Laidos formatas man atrodo naudingas jaunimui, o patirtis – neįkainojama man. Laidos žiūrovams pasikeitimas bus tik vienas – vedėjas. Tikiuosi, kad jos ištikimiausi gerbėjai įvertins mano debiutą ir liks patenkinti“, – šypsosi sportininkė, prie laidos vedėjo vairo pakeisianti muzikantą Vidą Bareikį.

„Tai mano, kaip TV laidos vedėjos, debiutas. Vienintelė panaši patirtis buvo jau tradiciniu tapęs „Jump Vilnius“ festivalis, kur esu viena pagrindinių renginio vedėjų. Ta patirtis panašesnė į varžybose jaučiamą jaudulį, o „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ filmavime jausmas visai kitoks. Tikėjausi, kad gerklėje nestrigs žodžiai, klausimai, kad nereikėtų begalės dublių. Taip pat, kad rezultatu būtų patenkinta laidos kūrybinė grupė ir ištikimiausi žiūrovai. Reikia pripažinti, esu profesionali sportininkė ir laidų vedimas nėra mano pagrindinė duona. Tam, kad prieš kameras jausčiausi ir atrodyčiau kaip žuvis vandenyje, reikėtų dar daug laiko ir patirties“, – teigė ji.

Viena iš laidos vedėjo užduočių – kalbinti LTeam olimpinės komandos narius, praleisti su jais treniruočių dieną. Airinė neslepia, kad čia jai padėjo asmeninė patirtis. „Žinau, kokių klausimų dažniausiai klausia žurnalistai, suprantu, kas labiausiai erzina ar kokie pokalbio kampai įdomesni pačiam sportininkui. Tikiu, kad sportininkai jautė, kad juos kalbina ne žurnalistas, o kolega. Ir labai gaila, kad daug įdomių pokalbio kampų visgi liko „už kadro“. Stengiausi, kad laidos turinys būtų kuo organiškesnis ir įdomesnis žiūrovams“, – pasakojo naujam iššūkiui pasiryžusi lengvaatletė.

Išgirdus apie mitą, kad sportininkai stereotipiškai nėra itin kalbūs, Airinė nusišypso: „Gandų apie sportininkus sklando įvairių, tačiau tik geriau pažinęs vieną ar kitą pamatai, kad žmogus turi gerokai daugiau įvairių talentų nei įprastai mato visuomenė. Pažįstu daugybę profesionalų, kurie pasižymi išskirtiniais gabumais ne tik sporto srityje, bet ir muzikoje, moksle, mene, kulinarijoje ar kitur. Kartais jie tiesiog neranda progos atsiskleisti. Labai džiaugiuosi gavusi kvietimą į projektą, nes jaučiu, kad komunikacija – viena mano papildomų stipriųjų pusių. Ne veltui universitete studijavau komunikacijos srityje.“

„Nuo mažens buvau judrus vaikas. Mano tėveliai patvirtintų, kad buvo iššūkis rasti veiklų, kuriose galėčiau save išreikšti. Lankiau daugybę įvairiausių būrelių: grojau pianinu, šokau baletą, dainavau chore, lankiau ne tik lengvąją atletiką, bet ir krepšinį. Namuose mama taip pat užsiimdavo mano tobulėjimu: nuo ankstyvo amžiaus kartu skaitėme knygas, mintinai mokiausi daineles, eilėraštukus. Mane visapusiškai skatino, o sportas lydėjo nuo pat gimimo – tėtis profesionaliai žaidė krepšinį, mama – iki studijų pabaigos, brolis taip pat žaidė nuo mažų dienų, o dar turiu labai sportišką močiutę, kuri tiek pati profesionaliai sportavo, tiek mokė vaikus. Pabėgti nuo sporto buvo tiesiog neįmanoma“, – šypsosi olimpietė.

Nuo vaikystės intensyviai sportavusi A. Palšytė neslepia, kad būtent sportas padėjo jai susiformuoti kaip stipriai ir ištvermingai asmenybei. „Sportas išmokė disciplinos, atsakomybės, tikslų siekimo, sąžiningumo, atkaklumo, laiko planavimo, savarankiškumo ir dar begalės kitų svarbių gyvenime dalykų. Vieni per sportą realizuoja save ir siekia aukščiausių tikslų, kiti – atsiskleidžia savo stipriausiomis savybėmis, treti – stiprina kūną, protą ir sveikatą, o ketvirti ieško ilgaamžiškumo paslapčių, bet niekas nepaneigs, kas sportuojantis ar aktyviai gyvenantis žmogus bus visapusiškai laimingesnis ir sveikesnis už tą, kuris renkasi pasyvų gyvenimo būdą“, – įkvėpimu dalijasi ji.

Laidos „LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ žiūrovams, kurie dar tik ieško jiems patinkančios aktyvios veiklos, Airinė siūlo nesustoti. „Jaunam žmogui rekomenduočiau tiesiog išbandyti kuo įvairesnes sporto šakas – tikiu, kad tikrai atsiras labiausiai patinkantis ir tinkantis pagal asmeninius bruožus ir įpročius. Dažnai sunkiausia būna tiesiog pradėti, tad siūlau rinktis tokį sportą, kuriame galima būtų ne tik pajudėti, bet kartu ir smagiai praleisti laiką: sportuoti su draugais, grupėmis ar bent dviese. Kitas patarimas – išsikelti tikslą. Pradžioje bent mažytį, tarkime, sportuoti 3 kartus per savaitę, gerti daugiau vandens ir į mitybą įtraukti daugiau sezoninių daržovių. Su laiku, kuomet tas mažas tikslas taps įpročiu, judėti pirmyn ir kelti sau vis didesnius tikslus. Būdama profesionalia sportininke galiu patvirtinti, kad tikrai būna tokių dienų, kai sunku prisiversti kažką nuveikti, tačiau žinau, vardan ko tai darau, ir turint tai mintyse būna daug lengviau keltis, susiplanuoti savo dieną ir žingsnis po žingsnio siekti savo didžiausių svajonių. Svarbiausia – pradėti ir mėgautis užsiimama veikla“, – sako laidos vedėja. 

„LMŽ. Lietuvos mokyklų žaidynės“ su vedėjos kėdėje debiutuojančia Airine Palšyte išvysite šeštadienį 8.30 val. LRT TELEVIZIJOS eteryje. Kiekvieną savaitę laidos vedėjai kartu su profesionaliais treneriais ruošia ypatingus sportiškus namų darbus Lietuvos vaikams, taip pat praleidžia treniruočių dieną su LTeam sportininku. Rubrikoje „Urban360“ vaikai kviečiami susipažinti ekstremaliu sportu.

Laida rengiama bendradarbiaujant su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu.