Pamiršau slaptažodį

Nekvieskite daktaro: rytinė mankšta

2018-11-28

Atsikelti ryte – daugeliui nelengvas uždavinys, o dar sunkesnis – pasimankštinti ir dieną pradėti sveikai. Olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas TV laidos „Lietuvos mokyklų žaidynės“ rubrikoje „Nekvieskite daktaro“ pataria kaip atsikelti ir siūlo paprastą rytinę mankštą.

Pasak gydytojo, pabusti turėtume be žadintuvo, tačiau dažniausiai mus žadina mobilaus telefono garsas. Tokiu atveju jis šalia lovos turėtų būti įjungtas skrydio režimu. Bet jei telefonas kraunamas, jis turėtų būti mažiausiai 2-3 metrus nuo mūsų.

D. Barkauskas pažymi, kad atsikeliant pats blogiausias dalykas, kuris gali ištikti - šokti iš lovos iš karto ir staiga. Kaip pavyzdį jis pateikė katino ritualą. „Turbūt niekas nematėme taip iš ryto pašokančio katino. Iš gamtos mes turime mokytis. Jei pastebėsime, kaip bunda katė - ji bunda iš lėto rąžydamasi. Iš lovos, vaizdžiai tariant, reikėtų iš lėto išsiridenti ir išsiristi. Išsiritus - atlikti keletą kvėpavimo judesių, amplitudinių, pasirąžant“, - sako D. Barkauskas.

Jis pastebi, kad daugelis iš mūsų tas kelias minutes ryte skiriame pagulėti lovoje, o ne pažadinti savo kūną. Tačiau tai gali būti naudinga žvalesniam rytui ir Jūsų sveikatai - todėl D. Barkauskas siūlo atlikti elementarius mankštos pratimus, kurie užims pora minučių.

Gydytojo patarimai ir mankštos pavyzdys – video reportaže: