Toks paprastas pratimas kaip atsispaudimas yra vienas universaliausių ir gali tapti visos kūno fizinio paruošimo programos ašimi.
Olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas pataria, kaip atsispaudimus galima palengvinti priklausomai nuo Jūsų fizinio pasiruošimo.
„Taikant atsispaudimą reikia įvertinti, kad jį galima suskirstyti į atsispaudimus pradedančiajam, atsispaudimus vidutiniokui, ir atsispaudimus pažengusiam, - kalbėjo D. Barkauskas - Jei aš pradėčiau daryti atsispaudimą, visų pirma tai būtų atsispaudimas nuo kelių, ir alkūnės turėtų eiti arčiau kūno. Tai žymiai saugiau mūsų peties sanariams.“
Jis pažymėjo, kad judesys yra derinamas su kvėpavimu - galima įkvėpti besileidžiant, iškvėpti kylant. Pasak gydytojo, netgi šitoje padėtyje pratimą galima padaryti sudėtingesnį atlikimui: „Jei lėtai skaičiuosiu iki 5 nusileisdamas liksiu apačioje 3 sekundes iš lėto pakilsiu per 5 kartus. Kitas pasunkinimas gali būti atlikimas nuo kumščių ar nuo pirštų.“
Jei esate daugiau mažiau pasiruošę, t.y. patenkate į vidutinioko lygį, atsispaudimas atliekamas jau remiantis kojomis. „Kuo kojos plačiau, tuo yra lengviau. Jei jūs jau vidutiniokai, antras jūsų galimas būdas yra atsispaudimai su deimanto forma, kai rankos dedamos viena šalia kitos“, - aiškino D. Barkauskas.
Pažengusiems kad pratimas taptų įdomesnis įvairesnis, jį galima atlikti nestandartinėje padėtyje, keičiant kūno padėtį.
„Tai būtų keletas atsispaudimų. Pirmas, kai darydami atsispaudimą vedame koją link tos pačios pusės alkūnės ir keliu paliečiame alkūnę. Panašus, bet truputį kitoks atsispaudimas, kuris stipriai aktyvuoja trigalvį žasto raumenį, tai yra atsispaudimas pasukant ir pakeliant koją. Į vieną ir kitą pusę. Dar vienas žingsnis į priekį - kai jūsų atrama yra nestabili. Tai yra ganėtinai sudėtingas atlikimas. Nereikia jo daryti daug ir dažnai“, - teigė D. Barkauskas.
Daugiau gydytojo patarimų – šeštadieniais 11 val. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje per TV6.