Pamiršau slaptažodį

Lengvoji atletika

Kaip rungtyniauti? Sporto šakos principai.

Į šią sporto šaką sudaro daug skirtingų rungčių, populiariausios iš jų – bėgimas įvairiais atstumais, taip pat bėgimas su barjerais ir estafetėmis; šuoliai į aukštį, į tolį, su kartimi; trišuolis; rutulio stūmimas; disko, ieties, kūjo metimas; sportinis ėjimas; daugiakovė (sujungtos skirtingos rungtys).

LMŽ varžybos

  • Komandinės: Atskirose rungtyse po 6, trikovė po 5, keturkovė po 6, kroso estafetės po 8.
  • Merginos ir vaikinai atskirai (atskirų rungčių, trikovė, bei keturkovė) bei mišrios komandos (kroso estafetės).
  • Amžiaus grupės: 2000-2003 m., 2004 m. (kroso estafetėse); 2005 m. ir jaunesni (keturkovėje); 2008 m. ir jaunesni (trikovėje); amžius neribojamas (atskirose rungtyse);
  • Mokyklos: Bendrojo ugdymo (išskyrus trikovę) ir pradinių klasių (tik trikovė), miestų ir kaimo vietovių (tik atskiros rungtys).
  • Rungčių rūšys:
    1) Atskiros rungtys: 100 m, 400 m, 1000 m. bėgimas, šuolis į tolį, šuolis į aukštį, rutulio stūmimas, estafetinis bėgimas 4 x 100 m. 4. Rungties dalyvių skaičius neribojamas, dalyviui leidžiama dalyvauti vienoje rungtyje.
    2) Trikovė: 30 m bėgimas, šuolis į tolį, kamuoliuko metimas.
    3) Keturkovė: 60 m bėgimas, šuolis į tolį, kamuoliuko metimas, 800 m (500 m merginoms) bėgimas.
    4) Kroso estafetės: bėgimas po 500 m (merginoms) ir po 1000 m (vaikinams). 

2018-19 m. sezonas: 
2019 m. gegužės 11 d. prie Kėdainių "Ryto" vidurinė mokyklos (Pavasario g. 6) - kroso estafečių finalinės varžybos
gegužės 14 d. Utenos stadione (Užpalių g. 100) - trikovės finalinės varžybos
gegužės 16-17 d. - keturkovės tarpzoninės varžybos
gegužės 24 d. Alytaus stadione (Birutės g. 5) - keturkovės finalinės varžybos
gegužės 31 d. Klaipėdos stadione (Sportininkų g. 46) - atskirų rungčių g. 2000-2003 m. finalinės varžybos
birželio 6 d. Šiaulių stadione (S. Daukanto g. 25) - kaimo vietovių lengvosios atletikos finalinės varžybos
birželio 14 d.Šiaulių stadione (S. Daukanto g. 25) - atskirų rungčių g. 2004 m. finalinės varžybos

Nuostatai:
bendrojo ugdymo mokyklų
kaimo vietovių


Varžybų rezultatai skelbiami LMNŠČ svetainėje.


Atskirų rungčių 2017/18 m. čempionai:

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija (vaikinai)
Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija (merginos)
Šilutės r. Švėkšnos "Saulės" gimnazija (vaikinai, kaimo vietovių)
Šilalės r. Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazija (merginos, kaimo vietovių)

Keturkovės 2017/18 m. čempionai:
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija (vaikinai, merginos)

Trikovės 2017/18 m. čempionai:
Mažeikių Pavasario pagrindinė mokykla (merginos)
Rokiškio Senamiesčio progimnazija (vaikinai) 

Kroso estafetės 2017/18 m. čempionai:
Šilutės Pirmoji gimnazija (g. 1999-2002 m. ir jaun.)
Vilkaviškio r. Bartninkų J. Basanavičiaus mokykla-daugiafunkcis centras (g. 2003 m. ir jaun.)